Uncategorized
Jul 20, 2011
admin

Kādu veļasmašīnu izvēlēties?

Pirms izvēlaties veļas mašīnu, ir jāizdomā kur tā stāvēs, un kādā veidā tā izskatīsies. Vai tā būs iebūvējama vai nē, cik vietas ir lai izvietotu to, vai būs vieta atvērties mašīnas lūkai, vai mašīna tiks izmantota kā papildus plaukts. Atbildot uz visiem šiem jautājumiem radīsies priekštats par to, kāda tipa veļas mašīna jums ir nepieciešama.

Veļas mašīnas var būt divu tipu:

  1. Vertikāla veļas mašīna – kad veļa tiek iekravāta no augšas (biežāk sastopami izmēri: 90x45x60);
  2. Horizontālā veļas mašīna – kad veļa tiek iekravāta no priekšas (biežāk sastopami izmēri: 85x60x60 vai 60x85x45).

Šie veļas mašīnu tipi ir ļoti atšķirīgi, tomēr abām veļas mašīnām ir savas priekšrocības. Vertikālā veļas mašīna aizņem mazāk vieta, jo tā pati ir mazāka, kā arī vāks paceļas uz augšu, ar ko saglabā vietu apkārt mašīnas. Papildus tam, vāku var pacelt, pat ja veļas mazgāšana jau ir sākusies, lai gadījumā, ja jūs aizmirsāt pievienot kaut ko, jums nebūtu jāpārtrauc mazgāšana, patērējot vairāk ūdens un veļas pulvera. Savukārt horizontālā veļas mašīna var tikt izmantota kā papildus plaukts, lai glabātu visdažādāko mājas ķīmiju, pulverus un pārējos traukus, ka arī horizontālā veļasmašīna var tikt iebūvētā mēbelēs, pie tās var piestiprināt plintīti, galda un sienas paneļus, lai tas vizuāli nebūtu atšķirams, no pārējām mēbelēm virtuvē. Papildus tam, veļas ietilpība tādām veļas mašīnām var sasniegt līdz pat 10 kg, ka vertikālās veļas mašīnas ietilpība ir visbiežāk 5 kg. Daži varētu strīdēties, par to, kura tipa veļas mašīna lūzt biežāk, bet jebkurš remonta servisa strādnieks teiks, ka salūzt var kā viena, tā arī cita, un konstrukcija nekādi neietekmē veļas mašīnas uzticamību.

Izvēloties veļas mašīnas ietilpību ir arī jāņem vērā cik daudz veļas Jums būs nepieciešams mazgāt. Ja Jūs dzīvojat viens, tad Jūs viegli iztiksiet ar veļasmašīnu, kuras ietilpība ir 3-4 kg. Bet ja Jūsu ģimenē ir 3-4 cilvēki, tādas veļas mašīnas Jums visdrīzāk nepietiks, un iesakām iegādāties to, kuras ietilpība ir vismaz 6 kg. Lielākām ģimenēm iesakām veļasmašīnu ar ietilpību 8-10 kg. Atceraties, ka veļas mašīnas ietilpība ražotājiem tiek izskaitīta pieņemot, ka mazgāsies kokvilnas veļa. Ja tā būs vilna, tad to skaitli ir jādala ar 4, bet ja tā būs sintētika – ir jādala ar 2.

Veļas mašīnas kvalitāti nosaka trīs burti, kuri ir nosaka mazgāšanas, enerģijas patēriņa un ekstrakcijas klases. Klases var vārstīties no “G” (sliktākā) līdz “A” (labākā).

  • Mazgāšanas kvalitāte nozīme cik labi veļa būs nomazgāta, un cik rūpīgi veļas mašīna to mazgās. Veļas mašīnu ar klasi zemāku par “C” veikalos saskatīt gandrīz neizdosies, bet ja tomēr Jūs tādu atradīsiet, nedomājiet, ka tā mazgās pavisam slikti.
  • Ekstrakcijas klase nosaka cik slapjas drēbes būs, pēc veļas žāvēšanas procesa veļas mašīnā. “A” klasei tas rādītājs ir apmēram 40% mitruma, bet veļas mašīnām “C” klases mitrums būs apmēram 60%.
  • Enerģijas patēriņa klase nosaka cik daudz elektrības tiks patērēts mazgāšanas procesā. Piemēram veļas mašīnai “A” klases mazgājot ar temperatūru 60°C patēriņš būs apmēram 1 kW/st. Šobrīd ir arī veļas mašīnas ar enerģijas patēriņa klasi “A+”, kuras patēriņš ir vēl mazāks, apmēram 0,7 kW/st.

Izvēloties veļas mašīnu, Jūs saskatīsiet vēl vienu rādītāju – centrifūgas pagriezieni minūtē, vai ekstrakcijas intensitāte. Visbiežāk tas ir apmēram 1000, bet var gadīties arī jaudīgākie modeļi, kuru pagriezienu skaits minūtē var sasniegt līdz pat 2000.  Bet kuru tad izvēlēties. Statistiski vispopulārākā izvēle ir 1000 pagriezienu minūtē, jo tas ir optimālākais. Veļas žāvēšana ir pietiekami laba, protams modeļiem ar 2000 pagriezieniem minūtē žāvēšana notiks ātrāk un efektīvāk, tomēr starpība nav tik satriecoša.

Centrifūgas izgatavošanas materiāli arī var šķirties. Vairākums centrifūgu ir izgatavotas no nerūsējošā tērauda, bet var satikt arī centrifūgas izgatavotas no polimēriem, augstās kvalitātes plastika. Tērauda centrifūga nodzīvos daudz ilgāku laiku, pat ilgāku, nekā pati veļas mašīna, tāpēc, ja Jūs domājat nomainīt veļas mašīnu pēc pāris gadiem, varat droši izskatīt arī plastika centrifūgas, jo tām arī ir laba siltuma un skaņas izolācija, un polimēri nereaģē ar ķīmiskām mazgāšanas vielām.

Veļas mašīnas arī var šķirties ar aizsardzību no noplūdēm, tā var būt daļēja vai pilna. Daļējā aizsardzība ir kad veļas mašīna “saprot” ka ir bojāta ūdens šļūtene, vai ka iekšā ir pārāk daudz ūdens, tad ūdens pieplūde tiks pārtraukta. Pilna aizsardzība ir kad veļas mašīna “saprot” abas šīs lietas.

Par pārējo funkcionalitāti, tādu kā mazgāšanas programmām uztraukties arī nav vajadzības. Vairumā visas programmas ir vienādas, var šķirties algoritms vai nosaukums, bet darbs tiks padarīts tas pats. Tomēr var gadīties arī papildus funkcionalitātē, kura varētu noderēt veļas mazgāšanai. Piemēram veļas apstrādāšana ar tvaiku, vai pat ar sudrabu. Tas noderēs veļas papildus dezinfekcijai.

Var pievirst uzmanību arī tādām funkcijām, kā darba pārtraukšana, ka veļas mašīnā rodas pārāk daudz putu, vai arī centrifūgas nelīdzsvarotība novēršanas, kad veļā sakrājas pīšļi, veļas mašīna grozīs centrifūgu dažādos virzienos, lai novērstu nelīdzsvarotību un turpinās mazgāšanu.

Veļas mašīnām ir troksnis, un ar to neko nav iespējams izdarīt, tomēr veļas mašīnas nav tik skaļas, cik tās bija agrāk, tagad parasti veļas mazgāšanas laikā trokšņu līmenis nepārsniedz 55 dB, un ekstrakcijas laikā veļas mašīna nebūs skaļāka par 70 dB.

Veļas mašīnas izvēlēšanas procesā ļoti daudz ir atkarīgs no Jūsu vajadzībām, vēlēšanām un iespējām. Nav iespējams teikt, ka viena veļas mašīna ir labāka par visām, vai cita ir sliktāka par visām. Katrai veļas mašīnai ir savs klients. Vienīgais atceraties pirms darba sākšanai izņemt veļas mašīnas aizmugures centrifūgas bloķētājus, kuri tiek pielietoti transportēšanai, lai nesabojātu savu jauno pirkumu.

Ceram, ka mūsu padomi izskaidroja visus Jūsu jautājumus un novēlām Jums veiksmīgi izvēlēties un nopirkt sev labāk piemēroto veļas mašīnu. Ar precēm varat iepazīties šeit.

 

Leave a comment